Patron Fundacji

Drukuj

Grzegorz Kolosa urodził się 1 lutego 1965 r. w Grajewie w woj. łomżyńskim. Z zawodu technik budowlany. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął pracę w KWK "Moszczenica" w Jastrzębiu Zdroju.

W 1988 roku uczestniczył w strajkach górniczych, za co został zwolniony z pracy. Przewodniczący Tymczasowej Komisji Założycielskiej NSZZ "Solidarność", a następnie Komisji Zakładowej.

W latach 1989 - 1992 członek Prezydium Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego "Solidarność", a jednocześnie najmłodszy członek Komisji Krajowej Związku. Od marca 1992 roku przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność".

Wraz z Adamem Stepeckim, przewodniczącym Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność" oraz Janem Tyszkiewiczem, kierowcą Zarządu Regionu zginął 4 września 1993 roku w wypadku samochodowym w Koziegłowach.

16 października 1993 roku Rada Fundacji na Rzecz Zdrowia Dzieci i Młodzieży Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, mając w pamięci ogromne zaangażowanie i zasługi osobiste zmarłego tragicznie Grzegorza Kolosy w sprawy Fundacji, podjęła decyzję o nadaniu jej imienia Grzegorza Kolosy.

Copyright © Fundacja Kolosy. Wszelkie prawa zastrzezone.
Created by MicroWorks